Hastamızdan Bir Teşekkür Mektubu

        Hastamızdan Bir Teşekkür Mektubu  

           İnsana hizmet noktasının zirvesinde olan olmazsa olmazlarımız çok kıymetli sağlık çalışanlarımız kıymetli doktorlarımızdır.

          Ben iki yıl önce( Lenfoma Hodgking ) Lenf Kanseri Hastalığı geçirmiş ve bu sebepten dolayı da tavsiye üzerine Kartal Dr. Lütfi Kırdar Eğitim ve Araştırma Hastanesi Onkoloji Bölümü Hematoloji Uz. Dr. Güven Yılmaz Bey’in kontrolüne Hastane Başhekimi Sayın Recep Demirhan tarafından gönderildim. Sayın doktorum Güven Yılmaz Bey ilk muayeneden itibaren çok disiplinli bir çalışma ile tedavi sürecimi yürütmüş muayeneleri sırasında hastasına gerektiği kadar hastalığı hakkında bilgi vermiş gerektiği kadar zaman ayırmış en ince detayına kadar hastası ile ilgili sorular sorup notlarını almış sadece gerekli olan ilaçları yazmış ve tarif etmiştir. Hastasının kafasında hiç soru işareti bırakmayacak şekilde hastasını bilinçlendirmiştir. Hatta özel bir durum olduğun da bana ulaşınız lütfen diyerek kişisel numarasını dahi vermiştir. İki yıl boyunca yüzlerce hastasını görmüş ve doktorları olan Güven Yılmaz Bey hakkında konuşmalarına defalarca şahit oldum ve özelliklede sordum hiç bir hastası olumsuz tek bir cümle dahi söylemedi herkes takdir etti memnuniyetlerini dile getirdi ben de madem memnunsunuz memnuniyetinizi bildirin ilgili makamlara yazın dediğimde çoğu yaşlı olan hastaları biz anlamayız evladım sen bizim yerimize de yaz diyen hastalara vekâleten de bu teşekkür mektubunu yazıyorum her zaman hastalarına nezaket haline bürünmüş beden ve dili ile mütevazı bir şekilde hitap eden ve bir an nezaket dili üslubundan taviz vermeyen odaya kadar gelemeyen hastalarının ayağına gidip gereken (yönlendirme) müdahaleyi yapan çok yoğun çalıştığı halde tüm hastasına bakmadan gitmeyen (çok kere buna şahit oldum) hastaları arasında zaruret olmadıkça ayrıcalık yapmayan sıra disiplinine çok önem veren (bizzat ben yaşadım) bir doktorumuz. Belki yüzlerce kez doktor görmüşlüğümüz hatta aman Allah’ım dediğimiz vasat doktorlarda yok değil ama onları da şikâyet etmedik. Böylesi halk tarafından sevilen çalışma arkadaşları tarafından çalışkanlığı takdir edilen hatta bir tanesi sayın hocam işi ile resmen evli demişti. Böylesi doktorlarımızda var bu mektubu kendim ve üzerime vazife almış olduğum benden şahsen ricada bunan hastaları adına da yazıyorum şikâyet etmiyoruz ama takdir ve teşekkürümüzü hak eden kıymetli doktorlarımızı vatandaşlar hastalar olarak tebrik ediyor taltif ediyoruz umuyoruz ki milleti için var olan devlet ve yetkilileri böyle müstesna insana hizmet noktasında zirvede olan kıymetli doktorlarımızı da zirvede tutmalarıdır. Hak ettikleri takdir ve taltifi görmeleridir. Onların rahatının ve imkânlarının iyi olması biz hastalarının daha iyi hizmet almaları ile doğrudan orantılıdır.

           Çok kıymetli Hocam Uz. Dr. Güven YILMAZ nezdinde Hastane Başhekimi Sayın Prof. Dr. Recep Demirhan ve Onkoloji (Kemoterapi ) Bölümün de çalışan tüm personele en içten saygı ve sevgilerimle Teşekkür ederim.

Haberler

DİLEK VE ÖNERİLERİNİZ, BİZİM İÇİN ÖNEMLİDİR !
FORMA GİDİN
Tc Sağlık Bakanlığı Dumansız Hava Sahası Saglıkla Buluşma Noktası Sabim ALO 184 ALO 113 Elektronik Bilgi Kaynakları İlacım TMO Bimer ALO 150 ALO 191 E-Öğrenme E-Nabız E-Devlet Web Uygulamaları Bilgi Edinme ÇSGB Elektironik Belge Doğrulama Sistemi Email Konferans Salonu Evde Sağlık Yönetim Sistemi Giriş Evde Sağlık