Başhekimin Mesajı

 

             

 

            Hastanemiz 1987 yılında 150 yataklı Devlet Hastanesi olarak hizmete açıldı. 1988 yılında asistan eğitiminin başlamasıyla Kartal Eğitim ve Araştırma Hastanesi, 2000 yılında Kartal Dr. Lütfi Kırdar Eğitim ve Araştırma Hastanesi ismini aldı. Hastanemiz 2015 yılı itibari ile 12 ayrı binada, Maltepe, Adalar, Pendik ve Kartal olmak üzere 4 ayrı ilçede hizmet vermektedir. Hastanemizde 665 yatak kapasitesi ile 23 klinikte Tıpta Uzmanlık öğrencilerine eğitim verilmesinin yanı sıra toplam 43 branşta sağlık hizmeti sunulmaktadır.

            Kartal Dr. Lütfi Kırdar Eğitim ve Araştırma Hastanesi en kutsal görevi olan can kurtarmak bilinciyle bugünleri yarınlara hazırlayan öncü bir sağlık kuruluşudur. Çağın gereği olarak ileri tıp teknolojilerini kullanarak klinik uygulamalarda hızlı ve doğru tanıya ulaşarak hastalarımıza en iyi tedavi modalitelerini sunmayı kendine amaç edinmiştir. Uluslar arası çalışma ve araştırmaların rehberliğinde üstün niteliklerle donanmış uzman hekim yetiştiren hastanemiz, sağlık sektöründe tercih edilen referans hastane olmayı da kendine misyon edinmiştir.

            Hastanemizin Onkolojik Cerrahi Klinikleri Kanser tanı ve tedavi aşamasında güncel bilgi ve tecrübeleri ile hastalarımız için şifa kaynağı olmaktadırlar. Radyasyon Onkolojisi Kliniğinde Cyberknife, Rapidarc, Lineerakseleratör, Brakiterapi gibi ileri teknoloji cihazların yanı sıra Tıbbi Onkoloji Kliniğide robotik cihazlarla donatılmış olduğundan hastalarımıza son derece modern ortamlarda doğru ve eksiksiz onkolojik tedaviler yapılmaktadır.

            Türkiye’nin en donanımlı Yara ve Yanık Tedavi Merkezine sahip olan hastanemizde yanık ve yara tedavisi konusunda çok başarılı sonuçlar alınmaktadır. Bu merkez içinde bulunan, Hiperbarik Oksijen Tedavi Merkezi ise yara tedavisi konusunda eksiksiz hizmet sunulmasına katkı sağlamaktadır.

            Organ Nakli Merkezimizde ise böbrek nakli ve kornea nakilleri başarılı bir şekilde gerçekleştirilmektedir.

            Hastanemizde 93 Yoğun Bakım Yatağı ile durumu kritik hastaların tedavisi yapılmaktadır.

            Acil Tıp Merkezimiz, bölgemizdeki en donanımlı merkez olması nedeniyle oldukça fazla sayıda hastanın acil tanı tedavi hizmetini karşılamaktadır.

            Ayrıca Nörolojik İnme Merkezi, Rop Tanı ve Tedavi Merkezi, Toplum Ruh Sağlığı Merkezi, Diyabet Merkezi, Odyoloji Merkezi, Kornea Nakil Merkezi, Pulmoner Rehabilitasyon Ünitesi, ERCP Ünitesi, TPN Ünitesi, Robotik Kemoterapi Ünitesi hastanemizin özellikli birimleridir.

            Yukarıda sayılan nitelikli hizmetlerin sunulmasının yanı sıra Bebek Dostu Hastane ve Anne Oteli uygulamaları nedeniyle de hastanemiz tercih edilen, nitelikli hizmet üreten bir sağlık kuruluşudur.

            Hastanemiz hasta ve çalışan memnuniyetini ön plana alarak daha da gelişirken, yenilenmekte olan 1000 yataklı yeni hastanemiz 2018 yılı içinde bitirilmiş olacaktır.

            Sağlıklı günler dileklerimle...

 

Prof. Dr. Recep DEMİRHAN

Hastane Başhekimi

DİLEK VE ÖNERİLERİNİZ, BİZİM İÇİN ÖNEMLİDİR !
FORMA GİDİN
Tc Sağlık Bakanlığı Dumansız Hava Sahası Saglıkla Buluşma Noktası Sabim ALO 184 ALO 113 Elektronik Bilgi Kaynakları İlacım TMO Bimer ALO 150 ALO 191 E-Öğrenme E-Nabız E-Devlet Web Uygulamaları Bilgi Edinme ÇSGB Elektironik Belge Doğrulama Sistemi Email Konferans Salonu Evde Sağlık Yönetim Sistemi Giriş Evde Sağlık