Hasta Rehberi


1. AMAÇ

Bu talimatın amacı;

Dr. Lütfi Kırdar Kartal Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde yatan hastaların genel durumları ile ilgili hasta yakınlarına bilgi vermek.  

2. KAPSAM

Bu talimat, Dr. Lütfi Kırdar Kartal Eğitim ve Araştırma Hastanesi Hekimleri, Hemşireleri, sağlık çalışanlarını kapsar.

3. İLGİLİ KAYITLAR

İlgili kayıt yoktur.

4. SORUMLU

Bu talimatın yürütülmesinden Dr. Lütfi Kırdar Kartal Eğitim ve Araştırma Hastanesi uzmanları, asistanları ve hemşireleri sorumludur.

5. TANIMLAR

Özel bir tanım yoktur.


6. KULLANILAN CİHAZLAR / MALZEMELER

Özel bir cihaz / malzeme yoktur.

7. TALİMAT

7.1.Bu talimatın amacı yatarak teşhis ve tedavisi yapılan hastaların refakatçi ve ziyaretçi kabulünde standart bir yöntem belirlemektir.
7.2.Bu talimat Dr. Lütfi Kırdar Kartal Eğitim ve Araştırma Hastanesi refakatçi ve ziyaretçi kabulünü kapsar.
7.3.Bu talimatın uygulanmasından tüm çalışanlar, hasta ve hasta yakınları sorumludur.
7.4.Ziyaretçi Ve Refakatçi 

Dr. Lütfi Kırdar Kartal Eğitim ve Araştırma Hastanesi hafta içi ve hafta sonu ZİYARET SAATLERİ 13.00 ve14.30 saatleri arasındadır.

12 yaştan küçük çocukların hastane ortamlarında enfeksiyon alma riskleri yetişkinlerden daha fazla olduğundan hasta ziyareti yapmaları sakıncalı ve yasaktır.

Ziyaretlerin 15 dakikayı geçmeyecek şekilde yapılmasına özen gösterilecektir.

Hastanın durumu hakkındaki ön bilgiler ilgili kattaki hemşireler tarafından verilecektir. Hastanın durumunu öğrenmek isteyen hasta yakınları için gerekirse hastanın hekimi ile bağlantı kurulacaktır. Hekim bulunamaz ise, hasta hakkında tıbbi bilgi verilmez.

Hasta yakınlarının gribal enfeksiyon veya başka rahatsızlığı söz konusuysa hasta yakını korunma yöntemi hakkında bilgilendirilir. Hasta açısından sakıncalı olabilecek durumlarda ziyaret hekim iznine bağlıdır. Bu durum hastanın hemşiresine bildirilir. Ziyaretçi kısıtlaması ile ilgili bilgiler hemşire tarafından ziyaretçilere iletilir.

Hastalar açısından sakınca doğurabilecek durumlarda ve izole edilmiş hastalara ziyaretçi kabul edilmez, zorunlu hallerde ziyaretçi ve hastaya koruyucu önlemler ilgili hemşirenin ve personelin yardımı ile alınır.

DİLEK VE ÖNERİLERİNİZ, BİZİM İÇİN ÖNEMLİDİR !
FORMA GİDİN
Tc Sağlık Bakanlığı Dumansız Hava Sahası Saglıkla Buluşma Noktası Sabim ALO 184 ALO 113 Elektronik Bilgi Kaynakları İlacım TMO Bimer ALO 150 ALO 191 E-Öğrenme E-Nabız E-Devlet Web Uygulamaları Bilgi Edinme ÇSGB Elektironik Belge Doğrulama Sistemi Email Konferans Salonu Evde Sağlık Yönetim Sistemi Giriş Evde Sağlık