Ziyaretçi Rehberi

 


Dr. Lütfi Kırdar Kartal Eğitim ve Araştırma Hastanesi hafta içi ve hafta sonu ZİYARET SAATLERİ 13.00 ve14.30 saatleri arasındadır.

12 yaştan küçük çocukların hastane ortamlarında enfeksiyon alma riskleri yetişkinlerden daha fazla olduğundan hasta ziyareti yapmaları sakıncalı ve yasaktır.

Ziyaretlerin 15 dakikayı geçmeyecek şekilde yapılmasına özen gösterilecektir.

Hastanın durumu hakkındaki ön bilgiler ilgili kattaki hemşireler tarafından verilecektir. Hastanın durumunu öğrenmek isteyen hasta yakınları için gerekirse hastanın hekimi ile bağlantı kurulacaktır. Hekim bulunamaz ise, hasta hakkında tıbbi bilgi verilmez.

Hasta yakınlarının gribal enfeksiyon veya başka rahatsızlığı söz konusuysa hasta yakını korunma yöntemi hakkında bilgilendirilir. Hasta açısından sakıncalı olabilecek durumlarda ziyaret hekim iznine bağlıdır. Bu durum hastanın hemşiresine bildirilir. Ziyaretçi kısıtlaması ile ilgili bilgiler hemşire tarafından ziyaretçilere iletilir.

Hastalar açısından sakınca doğurabilecek durumlarda ve izole edilmiş hastalara ziyaretçi kabul edilmez, zorunlu hallerde ziyaretçi ve hastaya koruyucu önlemler ilgili hemşirenin ve personelin yardımı ile alınır.

ZİYARET SÜRESİNİN 15 DAKİKAYI AŞMAMASI SAĞLANIR. Ziyaret süresi dolduktan sonra ve ziyaret esnasında servisler güvenlik elemanları tarafından kontrol edilir ve ziyaretçilerin servisleri boşaltmaları sağlanır.

Herhangi bir sıhhi ve tıbbi sakınca olmadıkça kurumlara yatan tutuklu ve hükümlüler Cezaevi Yönetmeliğine uygun olarak haftada bir gün 10 dakika ziyaret edilebilirler.

Hasta yanına ziyaretçilerin her hasta için iki kişiden fazla girmemeleri sağlanır.

Ziyaretçiler yataklara oturmamaları, hastaneye ait cihaz malzemelerle temas etmemeleri konusunda çalışan personeller ve güvenlik elemanları tarafından uyarılır.

Ziyaretçilerin hemşire banko ve odalarına girmemesi çalışan personeller ve güvenlik elemanları tarafından sağlanır.

Hasta dosyaları ziyaret saatlerinde bilgi güvenliği yönünden ziyaretçilerin ulaşamayacağı şekilde hemşire tarafından muhafaza edilir.

 

HASTALARIMIZIN SAĞLIĞI İÇİN TÜM HASTANE BİNASI İÇERİSİNDE SİGARA İÇİLMESİNE KESİNLİKLE İZİN VERİLMEZ.

Hastanın yatışı esnasında en fazla iki hasta yakını kendisine yardımcı olabilecektir. Yatışı takiben 30 dakika içinde hasta yakınlarının odadan ayrılmasına özen gösterilecektir.

Ziyaret saatlerinin dışında acil yatmış hastaların birinci derecede yakınlarının hastayı ziyaret isteği karşısında katlar için hastanedeki sorumlu hemşire, yoğun bakım için ise sorumlu nöbetçi hekim veya hemşire ile temas kurularak izin alınacaktır. Hastanın hekimi veya hemşiresi ile görüşülerek tıbbi yönden sakınca olup olmadığı kapıda görevli güvenlik elemanı tarafından öğrenilecektir.

Hasta ameliyata girdiği andan itibaren ziyaretçilerin odalarda kalması yasaktır. Bu kontrol hemşireler ve personel tarafından yapılır. Ameliyat sonrası yoğun bakıma alınan hastaların odaları boşalmış dahi olsa hastaların ziyaretçileri odada kalamazlar.

Ameliyat sonrası tıbbi açıdan bir sakınca yok ise en fazla iki yakını kata çıkabilir. Bunun gerçekleştirilebilmesi için de hastanın hekimi veya hemşiresi ile görüşüp onay alınmalıdır.

Ziyaretçilerle ilgili uygulamalarda birinci derecede kat hemşireleri ve kat personeli sorumlu olacaktır. Mesai saatleri dışında kat hemşireleri sorumlu olacaktır.

Refakatçiler kurumumuz disiplinine uymakla yükümlüdür

Kadın servislerinde erkek refakatçi kalamaz.

Refakatçilere hizmet edilmez.

Birden fazla ziyaretçiye sırayla izin verilecektir.

Bulaşıcı ve salgın hastalık taşıyan kişilerin ziyaret ve refakatine izin verilmez.

Refakatçi ve ziyaretçilerin hastane dahilinde sigara içmelerine izin verilmez.

Ayrıca, hasta ziyaretlerinin gün içi belirli saatlerle sınırlı tutularak, her bir hastaya aynı anda mümkün olan en az sayıda ziyaretçi kabul edilmesi, hastanemizin temizliği ve hijyeni açısından bir gerekliliktir. Gerek ziyaret gerekse refakat esnasında hastanıza, yetkililerce eski bir durum belirtilmediyse gıda getirilmemelidir.

Yoğun Bakımlara Ziyaretçi Kabulü:

Tıbbi bir sakınca yoksa günde en az 1 kez , hasta stabilize ise yakınlarından birisi ANS-T.01 Yoğun Bakımda Yatan Hastaların Ziyaretçi Talimatı’na uygun olarak içeri alınarak en fazla 10 dakika süre ile hasta ile görüştürülür.

Günlük bilgilendirme hekim tarafından 12.00–13.00 saatleri içinde yapılır. Ziyaret ve bilgilendirme yapılacak kişinin hastanın birinci derece yakını olmasına dikkat edilir.

Yoğun bakım ünitesinde yatan hasta kurşunlanma, darp, bıçaklanma vb. nedenlerle yoğun bakım ünitesine alınmışsa şüpheli durumlarda kesinlikle ziyaret kabul edilmez.

DİLEK VE ÖNERİLERİNİZ, BİZİM İÇİN ÖNEMLİDİR !
FORMA GİDİN
Tc Sağlık Bakanlığı Dumansız Hava Sahası Saglıkla Buluşma Noktası Sabim ALO 184 ALO 113 Elektronik Bilgi Kaynakları İlacım TMO Bimer ALO 150 ALO 191 E-Öğrenme E-Nabız E-Devlet Web Uygulamaları Bilgi Edinme ÇSGB Elektironik Belge Doğrulama Sistemi Email Konferans Salonu Evde Sağlık Yönetim Sistemi Giriş Evde Sağlık